News

 • Зростання ВВП України до 2021 року та сприятливий інвестиційний клімат

  24September

  Зростання ВВП України до 2021 року та сприятливий інвестиційний клімат


  Згідно з прогнозом Світового банку, у 2020 році ВВП України зросте на 3,4%.

  Світовий банк дав прогноз щодо зростання ВВП України. У 2019 році його зберегли на рівні 2,7% ВВП.

  У 2020 році очікується економічне зростання України на рівні 3,4%, а в 2021 році – 3,8%.

  У Світовому банку вважають, що темпи економічного зростання у Східній Європі і Центральній Азії багато в чому залежатимуть від реалізації структурних реформ і реструктуризації держпідприємств.

  За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, у 2018 р. розмір надходження прямих іноземних інвестицій в Україну склав 2,5 млрд доларів, що на 8% більше, якщо порівнювати з 2017 р. Найбільші обсяги надходжень прямих інвестицій спрямовувалися в такі галузі: промисловість, будівництво, сільське господарство, оптова та роздрібна торгівля, транспорт. Головними інвесторами в Україну виступили Кіпр, Нідерланди, Велика Британія, Німеччина, Австрія та Швейцарія.

  Відповідно до рейтингу Світового Банку щодо простоти ведення бізнесу Doing Business 2019, Україна стала більш інвестиційно‑привабливою у порівнянні з минулим роком та піднялась на 5 позицій, посівши 71 місце зі 190 країн світу. Варто відзначити, що з 2014 р. Україна піднялась у цьому рейтингу на 41 позицію та продовжує зберігати активний темп зростання. Підвищення позицій України в Doing Business сприяє зміцненню авторитету України на міжнародному ринку.

  Окрім того, відповідно до оцінки рейтингового агентства Moody's Investors Service, кредитний рейтинг України підвищено з Caa2 до Caa1. Позитивні зрушення пов'язують зі зменшенням боргових навантажень завдяки кредитній програмі Міжнародного валютного фонду. 

  Загалом, за останній час інвестиційний клімат в Україні потеплішав. Однак для подальшого росту інвестиційної привабливості державі та бізнесу необхідно докласти багато взаємних зусиль.

  Інформація:

  http://yur-gazeta.com/publications/practice/inshe/poteplinnya-investiciynogo-klimatu-v-ukrayini.html

  https://fakty.com.ua/ua/ukraine/20190924-svitovyj-bank-dav-prognoz-zrostannya-vvp-ukrayiny-do-2021-roku/

Back to top